Van úgy hogy szükségünk van a lefrissült windows 10 visszaállítására, mert valamilyen hardver vagy szoftver a frissítést követően nem működik megfelelően. Erre vonatkozóan össze gyűjtöttem a szükséges lépéseket. A visszaállítás megkezdése előtt nem kötelező, de érdemes lehet biztonsági másolatot készítenünk a fontosabb fájlokról.
Windows 10 visszaállítása az előző buildre
- Nyissuk meg a “Start Menü” -t
- Kattintsunk a fogas kerék ikonra (Gépház)
- Válasszuk a “Frissítés és biztonság” részt
- Bal oldalt “Helyreállítás” -ra kattintsunk
- Középen ha van akkor válaszzuk a Korábbi Build visszaállítása résznél a “Kezdés” gombot.
Ezt követően kérdezni, fogja hogy miért szeretnénk visszaállítani, itt nyugodtan adhatunk leírást is a problémáról. Majd a következő résznél fel fogja ajánlani hogy frissitse a rendszert hátha érkezett újabb frissítés amit kijavíthatja a fennálló problémánkat, itt megnézhetjük, hogy érkezett -e frissítés de akár azonnal tovább mehetünk a visszaállításra. - Ezt követően a gép gép visszaállítása általában 5-15 perc alatt megtörténik.
A windows 10 visszaállítása az előző build-re funkció maximum 30 napíg érhető el. Ez alatt az idő alatt van a frissítéstől számolva lehetőség visszaállítani a rendszer az előző buildre.
Ha nem elérhető az előző Build vissza állítása funkció, akkor ugyanitt a gépházban lehetőségünk van a gép alaphelyzetbe állítására is. Ezt követően azonban az összes programot ami telepítve volt újra kell telepítetünk.
Visszajelzés: I/O hiba lépett fel a készülékkel való kommunikáció során. Várjon egy kis ideig, majd próbálja újra a lakolvasást. Ha ez nem segít, kapcsolja ki a készüléket, majd kapcsolja be, és várja meg míg melegszik. - Számítógép javítás otthonában